Biuro Podróży Bastian Travel

ul. Potęgowska 6c/28
80-174 Gdańsk

58 500 49 49

Biuro Sprzedaży
oraz serwis Doradcy Klienta

Pon. - Pt.: 9:00 - 16:00
Sob.: 10:00 - 13:00

Zapraszamy do kontaktu

Zwiedzanie Pragi Bastian Travel
Biuro Podróży Gdańsk Bastian Travel

Ahoj, Czechy!

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Czechy, niby blisko a tak mało znane Polakom. Kraj pełen różnych kultur, skalnych atrakcji i śmiesznych słów. Państwo liczące 11 milinów mieszkańców, lecz 3 krotnie mniejsze niż Polska.

Jak dotrzeć do naszych sąsiadów?

Najlepszą opcją transportu jest oczywiście samolot. Niestety z Gdańska nie ma bezpośredniego połączenia. Najczęstszym wyborem jest trasa Gdańska- Warszawa-Praga.
Bezpośrednie połączenie istnieje z lotniska w Modlinie.

Możecie również wybrać opcję podróży samochodem, a my pomożemy w znalezieniu odpowiedniego hotelu.

Czechy to jedyny taki kraj, w którym można cofnąć się w czasie i to o cały miesiąc.

Oczywiście nie wynaleziono tam wehikułu czasu, lecz w dość nietypowy dla nas sposób nazwano jeden z miesięcy. Mianowicie maj w języku czeskim nazywa się květen (kwiecień).
To nie jedyne zabawne czeskie słówko. Kolejnymi ciekawymi przykładami są:

Láska- miłość
čerstvý- świeży
sklep- piwnica

Co warto przywieść z takiej wycieczki ?

Walutą obowiązującą w Czechach są nadal korony czeskie. Kurs 1 korony to około 0,18 zł.
Jeśli kochacie słodycze to musicie spróbować kultową czekoladę Studentská, wafelek w czekoladzie Fidorka lub batonika Margot. Oczywiście nie może zabraknąć także tradycyjnych knedli czyli houskový knedlík. Oczywiście jest to również kraj słynący z piwa. Najpopularniejszymi markami są Kozel, Pilsner i Staropramen.

Wycieczkę po jednej z największych stolic Europy, warto rozpocząć od atrakcji prosto z listy dziedzictwa UNESCO. Oczywiście chodzi o Most Karola w Pradze.

Kolejnym przystankiem jest Zamek na Hradczanach, dawna siedziba królów czeskich. Niestety w niczym nie przypomina dumnych, gotyckich warowni, jakie możemy podziwiać w wielu europejskich miastach. Wielokrotne przebudowy sprawiły, że zatracił swój pierwotny charakter. Mimo to, wraz z katedrą świętego Wita stanowi jeden z najlepiej rozpoznawalnych kompleksów architektonicznych w Europie.

Nie można pominąć także starego miasta, a dokładniej Zegara Astronomicznego. Mieści się on na ścianie ratusza staromiejskiego.Jeśli chcecie zobaczyć panoramę Pragi, to wybierzcie się na Wieżę telewizyjną Žižkov. Punkt obserwacyjny znajduje się na wysokości 96 metrów, natomiast mieszcząca się w wieży restauracja zlokalizowana jest na 66 metrze. Cena normalnego biletu wstępu na wieżę wynosi 230 CZK (ok 37 PLN).


Jeśli po dniu pełnym atrakcji postanowicie coś zjeść, to koniecznie musicie spróbować knedliki bułczane (houskove knedlíky), ziemniaczane (bramborové knedlíky), najczęściej podawane będą one z gulaszem wołowym.

Na deser spróbujcie popularnego ciasta Medovník. W kartach menu znajdziecie wyjątkowo dobre ciasto miodowo-orzechowe. Lekkie i przyjemne, mimo że, składniki na to nie wskazują. Cienkie warstwy miodowego ciasta przekładane śmietanowym kremem.

Nie zapomnijcie o spróbowaniu doskonałego czeskiego piwa.

Ciekawe miejsca blisko granicy ? Co warto zobaczyć?

Jeśli starczy Wam czasu, to koniecznie wynajmijcie samochód. Około 100 km od Pragi znajdziecie równie ciekawe atrakcje. Głównie w okolicy kraju Libereckiego. Jest to region mieszczący się blisko granicy z Polską, a zarazem leżący nieopodal Pragi. Tutejsze tereny owocują w atrakcje skalne. Pierwszy przystanek na naszej trasie turystycznej to Czeska Szwajcaria, a dokładniej Bramą Pravčicką, która jest największą naturalną skalną bramą w Europie.

Wstęp do parku jest darmowy, lecz za wejścia na samą atrakcję trzeba zapłacić:
– dorośli 95 CZK około 16zł, dzieci (6-14 lat), studenci i emeryci 30 CZK około 5zł

Kolejnym wartym uwagi miejscem jest góra Ještěd, na której szczycie położy jest nadajnik telewizyjny. Jest to wspaniały punkt widokowy, który zapewnia niezwykłe doznania nie tylko latem ale też i zimą. Wejście na górę jest całkowicie darmowe.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
PODRÓŻE

Inne ciekawe miejsca

Zwiedzanie Pragi Bastian Travel

Ahoj, Czechy!

Czechy, niby blisko a tak mało znane Polakom. Kraj pełen różnych kultur, skalnych atrakcji i śmiesznych słów. Państwo liczące 11 milinów mieszkańców, lecz 3 krotnie mniejsze niż Polska.

Czytaj dalej »